T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak 2007  yılında Manisa’da açılan Fizyomed Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin Balıkesir şubesidir.

Merkezimiz; dil ve  konuşma, zihinsel, sosyal, görsel, ruhsal, duyusal, davranış ve özbakım gibi alanlarda sorun yaşayan bireylere yönelik kurulmuş ve bu doğrultuda hizmet veren bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezidir.

Merkezimizde Eğitim-öğretim ve danışmanlık hizmetleri; Dil ve Konuşma Terapisti, Zihin Engelliler Öğretmenleri, işitme Engelliler Sınıf Öğretmenleri, Okul Öncesi Öğretmenleri ve Psikolog tan oluşan uzman kadroyla verilmektedir.

Çalışmalarımız doktor, okul, ev, aile eğitimi döngüsünde yürütülmektedir. Bu sayede öğrenci çok yönlü desteklenerek öğrenme hızı ve kalitesi artmaktadır. Öğrenilenlerin kalıcılığı ve sürekliliği sağlanmaktadır.

Normal yaşamın gereklerine uyabilmek ve onlara toplum içinde kendi kendilerine yeterli olmalarını sağlayıcı beceriler kazandırmak temel amacımızdır.

Ayrıca, özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerine ihtiyaç duyan bireyler ve ailelerine rehberlik etmek ve alana yönelik araştırmalar yaparak sağlıklı bilgiler edinmek de amaçlarımız arasında yer almaktadır.